Miks meie keha rasva kogub?

Day in the life of koopainimene

Cool story bro, aga aastaid tagasi kui kasukaid veel kanda tohtis ja isegi neti.ee lehte veel polnud, siis elasid ka inimesed.

Me kutsume neid tihtipeale koopainimesteks.

Kuna nendel aegadel toidupoode polnud ja iga inimene või punt pidi ise oma toidu loodusest hankima, siis oli toidu saadavus piiratud ja ebastabiilne.

Mõni ütleks isegi, et: ''issand! te elasite seal nagu loomad!''

Selleks, et piiratud või ebastabiilse toiduvaruga ajal mitte ära surra on kehal selline imeline süsteem mis salvestab energiat. energiat salvestatakse ajal kui toitu on veidi rohkem saadaval kui hetkel tarvis. Nagu telefonil on aku, aga keha süsteem on veel parem, sest selle maht saab vastavalt vajadusele suureneda või väheneda.

See ongi meie keha rasvavaru.

Kuidas neandertaallane minusse puutub?

See oli lihtsustatud seletus viieaastasele miks keha rasva kogub.

Ka parimad seadmed on vahel rikkis, kuid tihtipeale on siiski rasvumine elustiiliga seotud. Ning tõesti kuna me oleme erinevad, siis mõnel inimesel on seda kergem kaotada või lisada kui teisel.

Mõni inimene ei tunne iga kahe tunni tagant snickersi järele nälga, mõni elab aktiivsemat elu jne. Erinevusi on palju, aga me peame mängima elu nende kaartidega mis diiler meile jagas. Vana kasiino pull.

Kahjuks või õnneks meie rasvavaru on natuke vanamoodne, ehk see on veel sellest ajast kui inimesed igapäevaselt ringi matkasid, toite ei saanud majoneesiga üle valada ja magusat sai vaid tikripõõsast.

Mis su point on?

Point on selles, et lõppkokkuvõttes loeb palju me energiat sisse sööme ja palju me kulutame seda.

Enne kui kuskile sõtta minna ennast õigustama ''Miks minu keha ei saa rasva kaotada või lisada'', võiksime selle vaeva panna iseenda abistamisele.

Alustada saab juba väikestest toitumise ja elustiili muudatustest.

Rasva kaotamine ei ole loomulikult kerge teekond, sest keha siiski peab vajalikuks selle kogumist. elu on ka mugavam kui kunagi varem ja meid ümbritsevad kõrge kaloraažiga maitsvad töödeldud toitainevaesed ''toidud'', mis vahel isegi kasvatavad meie isu peale söömist.

Elu ei pea üleöö peapeale pöörama.

'' Esmaspäevast ma ei söö enam ühtegi magusat asja!'' on väga vale lähenemine. defineeri ''magus''? Pirn on ka magus. Kas sa arvad tõesti, et keegi on täna sellepärast rasvunud, et ta on liiga palju pirne söönud?

''Homsest Ma ei söö enam saia'' - miks? sai on sitaks hea. Ma ei kujutaks ette elu ilma pagaritoodeteta.

Palun kiiret ja lihtsat lahendust

Tuleviku lubadused ja ranged režiimid üldjuhul pikaajaliselt ei toimi tuleviku lubadused annavad meile tihtipeale vaid rahuldust, et me justkui oleme teinud midagi.

Samamoodi nagu vaidluses enese õigustamine annab rahulolu, sest see võtab justkui vastutuse meie pealt ära.

Ranged režiimid toimivad kui neil on tähtpäev.

Kuid need vajavad väga palju enesekontrolli. minu soovitus oleks:

Alusta täna väikeste realistlikke muudatustega.

mina ei ole sinu elu toitumise ega liikumisega kursis. Kuid tihtipeale aitab juba see kui me enamvähem üritame aru saada kui palju meie keha energiat ja toitaineid vajab. ning siis hakkame endale vaikselt teadvustama iga söödud toidu energia- ja toitaineväärtust.

Soovin sulle siiski edu sellel teekonnal ja ära unusta, et kõik ei ole võimalik, aga tihtipeale on paljud asjad võimalikud mida me kunagi võimatuks pidasime. ;)

Previous
Previous

Kui kaua võtab rasvapõletus aega?

Next
Next

Minimalistlik treenimine